A
Ruszamy z drugą edycją projektu „CZAROWANIE przez CZYTANIE”! 

 

Z przyjemnością zapraszam Małych i Dużych – blogerów, nauczycieli, rodziców, opiekunów – wszystkich, którzy uwielbiają dzieci, książki i zabawę:

do uczestnictwa w drugiej edycji projektu „CZAROWANIE przez CZYTANIE”

 

Chodzi o to, (aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa) i o to, żeby zrobić z czytania fajną zabawę:

Czytamy jedną książkę miesięcznie (tytuły poniżej) – może być cała, rozdział, fragment – jak kto woli i na ile czas i wiek dzieciaków pozwala, a potem zaczynamy zabawę – albo dajemy dzieciakom iść na żywioł, albo delikatnie im coś podpowiadamy. Generalnie chodzi mi o to, żeby to nie była ciężka praca dorosłych i chwila zabawy dzieciaków, tylko raczej radosna twórczość inspirowana książką.
Bez napinania się i stresowania “czy na pewno się wyrobię na czas” 🙂  

Każdy robi to, co Mu przyjdzie po danej książce do głowy, np.
– tak nam wyszło malowanie szklanych domów (w drugiej połowie tekstu >>KLIK<<),
– tu podsumowanie września,
– a tu października w ubiegłym roku szkolnym.

W każdym ostatnim tygodniu miesiąca (dowolnego dnia) opisujemy efekt działań na blogach i wrzucam linki na FB  fan page projektu >>KLIK<<  lub prezentujemy to w komentarzach (jak ktoś nie ma bloga). 

Proponowane tytuły: 

 

Tutaj >>KLIK<<  fan page Projektu dla wszystkich, którzy sami nie będą brać udziału, ale poszukują inspiracji. To właśnie tutaj w ostatnim tygodniu miesiąca pojawią się wszystkie publikacje.
 A
Tutaj >>KLIK<< znajduje się grupa robocza, do której zapraszam wszystkie osoby chętne do uczestnictwa w Projekcie (tj. tylko te, które aktywnie będą w nim uczestniczyć). Tu robimy burzę mózgów i ustalamy harmonogram prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *