_20160413_173046Gra „Brawo KAROTKA – gra dla najmłodszych”
Firma: Lisciani Giochi
Cena ok. 25 zł
Wiek graczy: według producenta 3-6 lat, wg nas również dla młodszych

 

W tym tygodniu niespodziewanie pojawiła się u nas gra „Brawo KAROTKA – gra dla najmłodszych”. Przyniosła ją dumnie sześcioletnia Pszczoła, jako nagrodę za udział w konkursie.

„Brawo Karotka” jest grą edukacyjną, składa się z 8 dwustronnych fiszek i wskaźnika w formie Marchewki (moje dzieciaki nazywają go Panem Marchewą).

Fiszki 1-5 – „Jaka to pierwsza litera słowa?”
Fiszki 6-8 – „Jaka jest prawidłowa ilość?”
Fiszki 9-10 – „Jakiego to jest koloru?”
Fiszki 11-12 – „Jaki kształt przypominają przedmioty?”
Fiszki 13-14 – „Gdzie mieszkają pokazane zwierzątka?”
Fiszki 15-16 – „Które to potomstwa?”

_20160413_173006Według producenta gra jest dla dzieci w wieku 3-6 lat, ale uważam, że spokojnie mogą jej używać dzieciaki od ok. 2 ,5 lat. Oczywiście na początku pod kontrolą dorosłego (fiszki łatwo się drą).

Mój 2,5 latek jest zachwycony Panem Marchewą i bawi się nim niekoniecznie grając w grę.

Zasady gry:  Na każdej stronie fiszki są 4 do 6 obrazków. Przy każdym z nich są 2 czarne punkty – jeden, to właściwa odpowiedź, drugi odpowiedź niewłaściwa. Odpowiedź wybieramy naciskając Panem Marchewą na czarny punkt. Jeżeli wybierzemy dobrą odpowiedź usłyszymy sygnał dźwiękowy i słowo OK, jeżeli wskażemy niewłaściwą odpowiedź usłyszymy sygnał dźwiękowy i słowo OOO.

_20160414_091220Gra jest intuicyjna, dzięki niej dzieci uczą się /utrwalają litery, cyfry, kształty, kolory/. Nauka odbywa się poprzez zabawę, a dziecko metodą prób i błędów poznaje prawidłowe odpowiedzi. Wartością dodaną jest to, że dzieci wyrabiają sobie cierpliwość.

Gra ma niewielkie rozmiary, dlatego spokojnie można ją wykorzystać podczas dłuższej podróży samochodem.

Czy warto ją kupić ?

Na rynku jest wiele podobnych gier, sami posiadamy jeszcze dwie. Jednak zdecydowaną przewagą tej jest oryginalna forma wskaźnika (Pan Marchewa), który urzekł moje dzieci.

Nikolett Nagy-Skibińska

 

Nikolett Nagy-Skibińska – formalnie doradca zawodowy; nieformalnie: mama dwójki Potworzaków i housemanager, czyli po prostu kurka domowa.
Stawia czoła nowym wyzwaniom, próbuje pokonywać własne słabości – po prostu żyje. Lubi ludzi: rozmowę, możliwość pomocy, spotkania, wymianę poglądów.

 

 

One Reply to “Gra „Brawo KAROTKA””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *