Wyjątkowo zimny październik ogrzewaliśmy sobie czytaniem Księgi dżungli i Małej Małpki. Zobaczcie, ile pomysłów się przy tym zrodziło:

Listopadowy motyw przewodni otworzyła Agnieszka Mermon z bloga Poznajemy Polskę i Świat. Było lepienie plastelinowych figurek i wizyta w fascynującej selfielandii.

Mermon

Glam girl i jej mały bro z bloga GLAM GIRL AND MORE to (dla mnie) największe zaskoczenie tego miesiąca. Przez myśl mi nie przeszło do czego można dojść, wychodząc od czytania książki…

glam girl

Ilona Popławska i Adaś z bloga Kreatywnym Okiem przeżyli lekki szok, a potem zaczęli czarowanie obrazem. Wyszło niesamowicie!!

kreatywnym okiem.jpg

Magda Kowalczuk z dzieciakami z bloga czytamy z dzieciaczkami odkrywała uroki czytania komiksu, jakim są „Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”:

czytamy z dzieciaczkami

Monika Nędzyńska z bloga Małe nóżki obieżyświaty z dziećmi zaczęła od kotów, które koniecznie chciały jeździć koleją: mama przypomniała sobie nieco łaciny, dzieciaki sprawdzały gdzie mieszkają jakie gatunki kotów. A na końcu powstały piękne filcowe obrazki…

maleńskie nóżki obieżyświaty

Miksik się uczy  ze swoją mamą, Fatmą. Księga dżungli wyzwoliła w nich wodospad pomysłów – czytali w różnych językach, poznawali twórczość Rousseau, czytali o różnych słoniach, zahaczyli o Tarzana – to tylko dobra część ich pomysłów

Miksik

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych, z panią Agnieszką Szrubarz na czele, zamieniła kolejność książek: w październiku czytali Lassie wróć, a do Księgi dżungli może wrócą w listopadzie.

biblioteka

Kasia Marczak nie ma bloga, ale ma świetne pomysły, dlatego publikuje na czytoczarach. Imponuje mi idealnym luzem w podejściu do wspólnych zabaw. W tym miesiącu zaczarowała afrykańsko swoją córeczkę, małą Lili

22689847_1456482171134066_1712496028_o

Nawet, jak Nina z bloga nasze rodzinne podróże pisze, że „w tym miesiącu skromnie”, to potem zaskakuje ilością pomysłów i nauki, która sama wchodzi do głowy.

Nina i Zara

Dzieciaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Katowicach z Moniką Biegańską na czele znowu wyczarowały prawdziwe cuda!!

bigańska+Katowice

Księga dżungli okazała się potężną książką, z milionem wątków pobocznych. Na przynajmniej dwóch blogach prace nadal trwają. Dam znać, jak coś nowego się urodzi.

Ponieważ szewc bez butów chodzi, to jednym z tych blogów jesteśmy my – czytoczary. Ciąg dalszy nastąpi…

IMG_2127

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *