Styczeń w toku, a my dopiero podsumowujemy listopad… Cóż zrobić. W grudniu ważniejsze były Święta. 😉

Ponieważ w listopadzie pogoda jest „pod psem”, to właśnie psy wybraliśmy na temat miesiąc. Do wyboru były dwie lektury: „Lassie wróć” i „Pies z ulicy Bałamutów”.

Glam Girl przełamywała swój psi strach, wspierając się Lassie… i odwagą Taty

A

Dzieci z Bajkodajni – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kudowie-Zdroju, pod przewodnictwem pani Violetty Biernacik – sprawdzały co „Pies z ulicy Bałamutów” ma wspólnego z piktogramami.

A
A
Paulina Murczak z bloga myshowelove wymyśliła z dzieciakami REWELACYJNĄ zabawę o przepisach ruchu drogowego: znaki na drewnianych klockach – niby proste, ale jakie super, sami sprawdźcie!

A
Mała Lili i Jej Mama, Kasia Marczak, doniosły, że w ich domu projekt czarowanie przez czytanie zaczął żyć własnym życiem i że najwięcej przyjemności sprawia im spontaniczna zabawa z książką w tle…

Fatma i Miksik napisali tak: w tym miesiącu skończyło się na czytaniu książki i oglądaniu filmów; żadne inne zajęcia nie chwyciły: była „Lassie wróć „po polsku na czytniku, nowy film z 2005 https://zaq1.pl/video/ne8x5, Lassie wróć z 1943 (?) https://zaq1.pl/video/evnnx, Lassie z malowanych wzgórz https://www.cda.pl/video/15719584c
miksik

A
Nasz czytoczarowy wpis był wybitnie psi, bo od pół roku mieszka z nami mała suczka collie – chodzimy na pokazy, zawody, szkolenia, uczymy się udzielania pierwszej pomocy psom, ale przede wszystkim – uczymy się co znaczy życie z psem pod jednym dachem i że na wierność psią trzeba sobie zasłużyć. „Lassie wróć” była uzupełnieniem tego, co teraz dzieje się u nas w życiu.

Listopad, ze swoją deszczową i szarą pogodą spowolnił działania blogowe. Projekty jeszcze trwają i ta lista prawdopodobnie będzie się stopniowo wydłużać.

IMG_2127

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *