projekt CZAROWANIE przez CZYTANIE – zapraszamy!

Po długich przygotowaniach, z przyjemnością zapraszam Małych i Dużych – blogerów, nauczycieli, rodziców, opiekunów – wszystkich, którzy uwielbiają dzieci, książki i zabawę:

Wymarzyłam sobie projekt CZAROWANIE przez CZYTANIE
i serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy! 

Chodzi o to, (aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa) i o to, że zrobić z czytania fajną zabawę. 

Czytamy jedną książkę miesięcznie (tytuły poniżej) – może być cała, rozdział, fragment – jak kto woli i na ile czas i wiek dzieciaków pozwala, a potem zaczynamy zabawę – albo dajemy dzieciakom iść na żywioł, albo delikatnie im coś podpowiadamy. Generalnie chodzi mi o to, żeby to nie była ciężka praca dorosłych i chwila zabawy dzieciaków, tylko raczej radosna twórczość inspirowana książką. Bez napinania się i stresowania “czy na pewno się wyrobię na czas” :)  

Każdy robi to, co Mu przyjdzie po danej książce do głowy (przykład – tak nam wyszło malowanie szklanych domów (w drugiej połowie tekstu >>KLIK<<).
W każdym ostatnim tygodniu miesiąca (dowolnego dnia) opisujemy efekt działań na blogach i wrzucam linki na FB ( fan page w przygotowaniu) lub prezentujemy to w komentarzach (jak ktoś nie ma bloga). 

Proponowane tytuły: 

Screen Shot 2017-09-15 at 09.22.31.png

Projekt się cały czas rozrasta w głowie. Wszystkie pomysły mile widziane!

Serdecznie Was zapraszam do zabawy! 

A

edit: Z racji zgłaszających się kolejnych potencjalnych uczestników, którzy mają malutkie dzieci, powstał pomysł stworzenia listy alternatywnej dla 2-4 letnich czytelników.
KSIĄŻKI DLA MŁODSZYCH DZIECI W PRZYGOTOWANIU
 A
Tutaj >>KLIK<< powstaje fan page Projektu dla wszystkich, którzy sami nie będą brać udziału, ale poszukują inspiracji. To właśnie tutaj w ostatnim tygodniu września pojawią się wszystkie publikacje.
 A
Tutaj >>KLIK<< znajduje się grupa robocza, do której zapraszam wszystkie osoby chętne do uczestnictwa w Projekcie. Tu robimy burzę mózgów i ustalamy harmonogram prac.

20 Comments on projekt CZAROWANIE przez CZYTANIE – zapraszamy!

 1. Blondynki kreatywnie // 2 września 2017 at 07:58 // Odpowiedz

  Bardzo dobry pomysł z tymi książkami dla młodszych dzieci.

 2. Super! We wrześniu jesteśmy z Wami na 100% bo „Tajemniczym Ogrodem” zajmujemy się od połowy września jak wiesz :) potem zobaczymy jak z czasem, ale postaramy sie bardzo! To jest taka „nasza” forma nauki. Świetne propozycje!!!

 3. Agnieszka z Edukacja pełna frajdy // 2 września 2017 at 15:26 // Odpowiedz

  My już kończymy „Tajemniczy Ogród” i mamy masę pomysłów na zabawę, ale czas pokaże ile z tego uda się zrealizować :)
  W każdy razie projekt szalenie nam się podoba!

 4. Super pomysł :) Chętnie bym się włączyła, jeśli dopuszczalna byłaby zmiana utworów i brak konieczności publikowania w każdym miesiącu. Uwielbiam tego typu zadania, ale nie wiem, czy moi nowi uczniowie to lubią :)

 5. Super, chętnie włączę się w tą akcję.

 6. Świetny pomysł! Czy można jeszcze dołączyć od listopada? Mamy domową szkołę, dzieci uwielbiają książki. Pozdrowienia. Monika☺

 7. Bardzo podoba mi się pomysł i czy mogę jeszcze przystąpić do akcji razem z moją grupą zabawową ?

 8. Dołączamy i my!!!!
  Tylko proszę o info czy dobrze rozumiem, że dla maluchów obowiązują książki znajdujące się w trzeciej kolumnie? Czy lista dopiero się tworzy?

 9. Dziękuję bardzo za przyjęcie do grupy. Pozdrawiam

 10. my też chętnie się włączymy :)

1 Trackbacks & Pingbacks

 1. Księga dżungli -obraz inspirowany Książką. czarowanie przez czytanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.

*