zabawa w sesję fotograficzną

„Sesja zdjęciowa” brzmi bardzo poważnie. Często odstrasza, peszy i krępuje. Wiele osób uważa, że to nie dla nich, bo nie czują sie fotogeniczni czy zbyt urodziwi. Nic bardziej mylnego. Sesje fotograficzne oczywiście mogą być stresujące i usztywniające, ale jeśli w pierwszej kolejności postawimy na świetną zabawę, a w dalszej ewentualnie efektowne zdjęcia, będzie miło!
Glam Girl bardzo lubi sesje zdjęciowe, nawet te „ poważniejsze” np. reklamowe. Jak każde dziecko, lubi też się bawić. Dziś połączyłyśmy te dwa elementy, kładąc wyraźnie akcent na ZABAWĘ.
Oto efekty:

IMG_4102-1

IMG_4142-1

Nasza propozycja: wyciągnijcie z szafy ubrania, stroje karnawałowe, biżuterie, chusty, szale – wszystko, co tylko macie! Zróbcie a la garderobę w jednym pomieszczeniu, np. w łazience lub przedpokoju – koniecznie z lustrem (i błyszczykiem do ust – dziewczynki będą szczęśliwe!) W drugim pomieszczeniu zaaranżujcie a la studio fotograficzne, wybieg dla modelek, studio filmowe lub scenę w teatrze. Wreszcie – rozdzielcie funkcje: fotograf (albo jak mówi Glam Girl „Zdjęciowa”), reżyser, operator kamery, osoba od kostiumów czyli Garderobiana oraz modele i aktorzy udający księżniczki, dynie, renifery, aniołki, śnieżynki itd. Pozwólcie dzieciom wcielać się role, które same wybierają. Niech się przebierają i same próbują decydować o dodatkach, a nawet całych stylizacjach. Traktujcie je najpoważniej na świecie podczas wykonywania zadania. Nie obrażając się, gdy nagle z nieco zadartym nosem księżniczki, usłyszycie zwrot: „Garderobiano, zmień mi strój! Popraw włosy!” Warto przy tym pamiętać, że dzieci potrafią wejść w role na 101%, nie mając nic złośliwego czy nieuprzejmego na myśli.

IMG_4174-1

Zabawa jest tym fajniejsza, im więcej osób zaangażujemy i im treściwsza jest nasza „garderoba”. Im więcej osób, tym większa szansa na ciekawe kompozycje, kreatywne pomysły i bardzo wesołą atmosferę. Nie zrażajcie się, że nie macie profesjonalnych aparatów czy studyjnych sprzętów fotograficznych. Do zabawy w „sesję”, wystarczy telefon! Tłem może być wszystko, np. ściana, zasłony w oknie. Ale nade wszystko potrzebne są dobry humor, odrobina wyobraźni i kreatywności.

Polecamy wszystkim rodzicom i ich dzieciom! Choć przebieranki kojarzą się bardziej z dziewczyńskimi zabawami, zapewniam, że chłopcy jeszcze lepiej się w tym odnajdą.

Miłej zabawy!

IMG_3926-1 IMG_4010-1

IMG_4056-1IMG_4061-1

IMG_4219-1-2IMG_4235-1

by GLAM GIRL AND MORE

tekst i zdjęcia: Irmina Szadkowska-Filipowicz

IMG_4262-1

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*