Ex? A któż to? (by NieCałkiemSamaMama)

nie całkiem logoOdszedł od Ciebie. Zostawił Cię  dla innej lub z innego powodu. Świat Ci się zawalił. Romeo zniknął. Zapadał się pod ziemię i słuch po nim zaginął. Cierpisz. Masz złamane serce. Nie wiesz jak o nim zapomnieć. Co zrobić, by stał się tylko nic nie znaczącym wspomnieniem ? Masz ochotę wyjść z siebie i stanąć obok. Objadasz się czekoladą i oglądasz kolejny romans na dvd. Nie patrzysz w lustro, bo wory pod oczami aż starszą. Nie pamiętasz kiedy ostatnio prasowałaś, w końcu dres który masz na sobie jest najwygodniejszy. Oglądasz zdjęcia i zadajesz sobie pytanie „DLACZEGO?!”. Unikasz znajomych. Masz totalnego dołka.

STOP. Dość tego. Pora wziąć się w garść i żyć dalej.

checklist-1279157_960_720

Jak w czterech  krokach zapomnieć o ex ?

1- Degradacja na niższy szczebel. Z koteczka, misiaczka, pieseczka, króliczka, żabki czy kim tam dla nas był, staje się osobą o pseudonimie „On”  vel „Tamten”. Dość słodzenia, rozczulania się nad nim. Księciuniem był dla nas w trakcie trwania związku. Nie ma nas. Odznaczenie, koronę, berło i  królewski tytuł odbieramy.

2- Skazanie na banicję. Nie żałuj go i nie mów, że wyrok jest nieludzki. Nie ma litości. W sądzie kobiet porzuconych nie ma domniemania niewinności. Zawinił, więc ponosi karę. Od tej chwili wprowadzamy złotą zasadę BRAK KONTAKTU. Koniec podglądania go na facebooku, szukania pretekstu do napisania sms, chodzenia w miejsca gdzie jest 100% szansa na spotkanie go.  Zakaz kontaktu ! Totalny i całkowity.

3- Odebranie przywilejów szlacheckich. Od dziś zdegradowany i skazany na banicję upadły książę nie zajmuje żadnego szczególnego miejsca w naszym życiu. Nie rzucamy dla niego wszystkiego. Nie pędzimy na złamanie karku, gdy sobie o nas przypomni i dzwoni lub proponuje spotkanie. Czas odpowiedzi na sms ma wynosić nie mniej niż 24 godziny. Dla niego nasz status na facebooku jest offline.  Zero uczucia. Żadnych ciepłych słów czy spojrzeń. Koniec. Miał chleb, chciał bułki, więc nie ma nawet okruszków.

4- Zmiana hymnu miłosnego. Zamiast „Only You” słuchamy Prząśniczki i nucimy „Gładko idzie przędza wesołej dziewczynie pamiętała trzy dni o wiernym chłopczynie”. Z naciskiem na TRZY DNI i zamiast wiernego chłopca podstawiamy określenie, które idealnie pasuje do byłego/niedoszłego.  gdy najdzie nas tęsknota śpiewamy na cały głos „Inny się młodzieniec podsuwa z ubocza i innemu rada dziewczyna ochocza”

Bezradnik kobiety porzuconej to zaledwie kilka prostych wskazówek jak ułożyć sobie na nowo życie. Mamy je jedno i szkoda zmarnować je na diety, nieudane związki i zbyt długą żałobę po rozstaniu. Płakać można nad kimś, kto jest tego wart. Na pewno nie jest nim były partner. Robimy HARD RESET serca.  Wskazujemy palcem na głowę i wciskamy DELETE MEMORY. Uruchamiamy ponownie system i zaczynamy nowe, lepsze życie.

post spod pióra (klawiatury) autorki bloga NieCałkiemSamaMama

nie całkiem logo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*