Po długich przygotowaniach, z przyjemnością zapraszam Małych i Dużych – blogerów, nauczycieli, rodziców, opiekunów – wszystkich, którzy uwielbiają dzieci, książki i zabawę:

Wymarzyłam sobie projekt CZAROWANIE przez CZYTANIE
i serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy! 

Chodzi o to, (aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa) i o to, żeby zrobić z czytania fajną zabawę. 

Czytamy jedną książkę miesięcznie (tytuły poniżej) – może być cała, rozdział, fragment – jak kto woli i na ile czas i wiek dzieciaków pozwala, a potem zaczynamy zabawę – albo dajemy dzieciakom iść na żywioł, albo delikatnie im coś podpowiadamy. Generalnie chodzi mi o to, żeby to nie była ciężka praca dorosłych i chwila zabawy dzieciaków, tylko raczej radosna twórczość inspirowana książką. Bez napinania się i stresowania “czy na pewno się wyrobię na czas” 🙂  

Każdy robi to, co Mu przyjdzie po danej książce do głowy (przykład – tak nam wyszło malowanie szklanych domów (w drugiej połowie tekstu >>KLIK<<).
W każdym ostatnim tygodniu miesiąca (dowolnego dnia) opisujemy efekt działań na blogach i wrzucam linki na FB ( fan page w przygotowaniu) lub prezentujemy to w komentarzach (jak ktoś nie ma bloga). 

Proponowane tytuły: 

Screen Shot 2017-09-15 at 09.22.31.png

Projekt się cały czas rozrasta w głowie. Wszystkie pomysły mile widziane!

Serdecznie Was zapraszam do zabawy! 

A

edit: Z racji zgłaszających się kolejnych potencjalnych uczestników, którzy mają malutkie dzieci, powstał pomysł stworzenia listy alternatywnej dla 2-4 letnich czytelników.
KSIĄŻKI DLA MŁODSZYCH DZIECI W PRZYGOTOWANIU
 A
Tutaj >>KLIK<< powstaje fan page Projektu dla wszystkich, którzy sami nie będą brać udziału, ale poszukują inspiracji. To właśnie tutaj w ostatnim tygodniu września pojawią się wszystkie publikacje.
 A
Tutaj >>KLIK<< znajduje się grupa robocza, do której zapraszam wszystkie osoby chętne do uczestnictwa w Projekcie. Tu robimy burzę mózgów i ustalamy harmonogram prac.

21 Replies to “projekt CZAROWANIE przez CZYTANIE – zapraszamy!”

  1. Super! We wrześniu jesteśmy z Wami na 100% bo „Tajemniczym Ogrodem” zajmujemy się od połowy września jak wiesz 🙂 potem zobaczymy jak z czasem, ale postaramy sie bardzo! To jest taka „nasza” forma nauki. Świetne propozycje!!!

  2. My już kończymy „Tajemniczy Ogród” i mamy masę pomysłów na zabawę, ale czas pokaże ile z tego uda się zrealizować 🙂
    W każdy razie projekt szalenie nam się podoba!

  3. Super pomysł 🙂 Chętnie bym się włączyła, jeśli dopuszczalna byłaby zmiana utworów i brak konieczności publikowania w każdym miesiącu. Uwielbiam tego typu zadania, ale nie wiem, czy moi nowi uczniowie to lubią 🙂

  4. Świetny pomysł! Czy można jeszcze dołączyć od listopada? Mamy domową szkołę, dzieci uwielbiają książki. Pozdrowienia. Monika☺

  5. Dołączamy i my!!!!
    Tylko proszę o info czy dobrze rozumiem, że dla maluchów obowiązują książki znajdujące się w trzeciej kolumnie? Czy lista dopiero się tworzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *